Як поліпшити сон підлітка

Підлітки приділяють усю свою увагу навчанню та захопленням, мало піклуючись про сон.

Повноцінний сон важливий для дитини, адже саме уві сні організм росте і відновлює сили для майбутнього дня. Чому так важливо висипатися і як допомогти підлітку засинати і прокидатися легше, читайте в цій статті.

матрац на ліжко

Чому сон має значення

  • Пік виділення гормонів росту відбувається вночі під час сну
  • Брак сну ускладнює концентрацію уваги і погіршує пам'ять
  • Невиспана дитина частіше почувається пригніченою
  • Міцний здоровий сон допомагає легше справлятися зі стресами
  • Підтримання здорової ваги залежить від сну
  • Нестача сну може призвести до проблем зі шкірою

Причини проблем зі сном

У підлітковому віці біологічний годинник організму перебудовується, час комфортного підйому і відходу до сну зсувається. Час підйому до школи не завжди відповідає біологічно комфортному часу пробудження для дитини. Постарайтеся привчити дитину до режиму дня, з часом вона звикне, і вставати буде легше.

Використання гаджетів і перегляд телевізора безпосередньо перед сном у ліжку подовжують час, необхідний, щоб заснути. Приберіть від дитини смартфон, планшет і телевізор за годину до відходу до сну.

Вживання енергетичних напоїв, солодощів і продуктів, багатих на цукор, перед сном заважають заснути. Переїдання перед сном знижує якість сну, робить його неспокійним.

Життя дитини сповнене стресу, через який буває складно заснути. Подбайте про те, щоб ваша дитина розслаблялася перед сном. Дуже важливо розмовляти з дитиною про те, що її хвилює.

Незручний матрац або подушка, синтетична постільна білизна також може бути причиною поганого сну. Переконайтеся, що дитині комфортно спати, вона не пітніє через неякісні матеріали спального приладдя, а її матрац надає хорошу ортопедичну підтримку тілу.

матрац

Як поліпшити сон дитини

1. освітлення

Затемнені штори або жалюзі допоможуть спати міцніше. Для будь-якої людини бажаний сон за мінімуму світла. Це особливо важливо влітку, коли яскраве світло будить завчасно.

2. ТВ

Вимкніть телевізор, планшет та інші монітори щонайменше за годину до сну - вони стимулюють мозок дитини, заважаючи їй заснути.

3. телефон

Вплив блакитного світла екранів смартфонів і телефонів збиває з пантелику мозок дитини, відтягуючи час засинання. Якщо ваша дитина в спробах заснути постійно перевіряє стрічку смартфона, вона робить собі тільки гірше. Поясніть це їй.

4. Їжа перед сном

Важливо не наїдатися до ночі. Вечеря має бути ситною, але постарайтеся вечеряти хоча б за 3 години перед сном. За годину до сну дитині можна дати ромашковий чай, банановий коктейль або легкий перекус.

5. Спальне місце

Тіло школяра росте і змінюється. Матрац і подушка, які були в нього в 7 років, найімовірніше, не будуть такими зручними в 12 років. Якщо дитина спала на жорсткому матраці, можливо настав час купити недорого матрац середньої жорсткості.

6. Читання

Почитати книжку перед сном краще, ніж пограти в гру на смартфоні. На відміну від гаджетів, книжка перед сном не збуджує, а заспокоює дитину.

7. Опалення

Занадто висока, як і занадто низька температура в кімнаті негативно впливає на якість сну. Оптимальна температура в спальні 16-18 градусів.

8. Порядок у спальні

Розкидані речі, сильний безлад можуть відволікати від сну. Навчіть прибирати дитину іграшки, підручники та одяг перед сном. В ідеалі, в дитячій спальні мають бути окремі зони для відпочинку, навчання та ігор.


Magdek Kiev

2 Blog posts

Comments